Współpraca

W dzisiejszych czasach niestety bardzo często porady i konsultacje udzielane są przez niewykwalifikowane osoby, które nie posiadają odpowiednich kompetencji do odpowiedniego przygotowania zbilansowanej diety, zgodnej ze stanem zdrowia i dopasowanej indywidualnie. Efektem nieodpowiedniej diety mogą być problemy z gospodarką hormonalną, złym samopoczuciem a nawet może poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Źle dobrana dieta nie tylko nie wspomaga procesów leczenia czy też odchudzania ale może niektóre problemy dodatkowo znacznie nasilić.
W związku z powyższym każdy jadłospis powinien być układany w oparciu o wypełnioną ankietę żywieniową przez pacjenta dlatego tutaj tak ważne jest min o jej rzetelne wypełnienie a także o ewentualne wyniki badań dzięki którym mam możliwość stwierdzić jak wygląda stan zdrowia pacjenta.

Współpraca polega na stałym kontakcie (oczywiście w granicach rozsądku J ) odpowiadam na pytania, wspieram w trudnych chwilach oraz rozwiewam wszelkie wątpliwości.
Po zaksięgowaniu wpłaty zabieram się za analizę ankiety żywieniowej w razie wątpliwości kontaktuje się po więcej szczegółów i układam plan dietetyczny w ciągu 7 dni po czym go odsyłam i wyjaśniam szczegóły.

W zależności od deklaracji podjętej współpracy  co 7 dni wymagam przesłania raportu z aktualna waga oraz pomiarami obwodów ciała i uwagami na temat samopoczucia, na tej podstawie wspólnie analizujemy postępy i w razie potrzeby modyfikujemy plan dietetyczny jeśli jest jego kontynuacja.
Każdy plan dietetyczny jest spersonalizowany przygotowany w sposób przejrzysty, dokładnie opisany. Produkty z jakich jadłospis jest stworzony są produktami preferowanymi przez danego pacjenta, dostępnymi na lokalnym rynku a potrawy są stosunkowo łatwe do przygotowania. Każdy jadłospis uwzględnia stan zdrowia pacjenta, ewentualne alergie i nietolerancje pokarmowe oraz wyposażenie kuchni i możliwości czasowe na przygotowywanie posiłków.
Diety jakie układam nie skupiają się jedynie na podaży kalorycznej diety co często prowadzi do problemów ze zdrowie ale także na odpowiedniej podaży witamin, składników mineralnych, antyoksydantów, błonnika czy też zdrowych tłuszczów

Zdrowa dieta nie powinna kojarzyć się tylko z problemem, czymś nudnym, niesmacznym a wręcz przeciwnie powinna stać się stałym elementem naszego życia i jestem miedzy innymi tutaj od tego aby Tobie pomóc
Plany dietetyczne przygotowuje w oparciu o wiedzę zdobytą na studiach na czym oczywiście nie poprzestaje i poszerzam ją dalej na na kursach oraz szkoleniach. Swoją wiedzę opieram wyłącznie na własnych doświadczeniach oraz wiedzy opartej wyłącznie na medycynie i badaniach naukowych.

 

Moja oferta skierowana jest do osób, które zmagają się z:

– nadwaga, otyłością

– niedowagą

– problemami z prawidłowym, zdrowym odżywianiem

– anemią

– nadciśnieniem tętniczym,

– cukrzycą

– chorobami tarczycy

– chorobami nerek (po wcześniejszej konsultacji)

– schorzeniami przewodu pokarmowego (po wcześniejszej konsultacji)

– dyslipidemią

– kobiet ciężarnych i karmiących

– wegetarian, wegan