Woda – smakowa… samo zdrowie ?

Woda – smakowa… samo zdrowie ?

Każdy z Nas pewnie wie/słyszał, że dziennie powinniśmy wypijać około 2 litrów płynów… Jakich? Oczywiście najlepiej wody najzwyklejszej, bez żadnych „ulepszaczy” ? 
A jak jest w rzeczywistości? Na sklepowych półkach wybór ogromny – smakowe wody, soki, napoje… Nawet w zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) niemowlętom w celu gaszenia pragnienia powinno podawać się tylko i wyłącznie wodę, dzieci starsze również powinny zaspokajać pragnienie głównie wodą (głównie z uwagi na zawartość cukrów w sokach, napojach, wodach smakowych). W związku z tym czy wodę można zastąpić sklepową wodą smakową? Część z Nas zapewne uważa, że woda to woda smakowa czy zwykła bo przecież co może złego kryć się w takiej butelce? Skoro owoce są zdrowe to dlaczego wody o przeróżnych smakach owocowych mogą być złe? Zwłaszcza wody smakowe tworzone specjalnie dla dzieci przecież producenci na pewno „dbają” o ich zdrowie ale czy faktycznie tak jest? Myślę, że idealnym podsumowaniem jest powyższe zdjęcie, które przedstawia przykładowy skład wody smakowej oraz zwykłej. Pamiętajcie, że o własne zdrowie oraz Naszych pociech tak naprawdę dbamy my sami ☺️


☝️A jeśli nie możecie przestawić się na czystą wodę polecam nadać jej smaku za pomocą naturalnych produktów: cytryna, limonka, pomarańcza, mięta, imbir, goździk, zielony ogórek.

 

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *